TVM pořádá sbírku pro Ukrajinu

28. února 2022

TVM Tower ve spolupráci se společnostmi, které zaměstnávají ukrajinské pracovníky, připravila bezprostřední pomoc a zázemí pro jejich rodinné příslušníky.

V prvé řadě se jedná o zajištění ubytování. Již nyní se snažíme měnit dispozice pokojů tak, aby umožnily ubytovat rodiny pohromadě. Dokoupili jsme matrace a připravujeme prostory na ubytování velkého počtu válečných uprchlíků.

Předpokládáme, že se v našem resortu bude koncentrovat větší množství matek s malými dětmi, a tudíž nakupujeme základní hygienické potřeby a potraviny.  

Tímto bychom chtěli oslovit i veřejnost žijící v Modřanech, aby se zapojili do sbírky oblečení, hraček a dalších potřeb.

Bližší informace ke sbírce sdělíme brzy na našem webu.

V hlavních sálech naší budovy vzniknou prostory pro výuku a dětské herny. Ty budou určené pro děti válečných uprchlíků z Ukrajiny, proto také žádáme dobrovolníky z řad učitelů a psychologů o pomoc se zajištěním fungování těchto center. Každá pomoc a dobře míněná rada se počítá.

Nejsme lhostejní k osudu lidí, kteří přišli nejen o střechu nad hlavou, a proto se budeme snažit, aby dočasný pobyt u nás byl pro ně co nejméně stresující.

Předem děkujeme všem, kdo jsou ochotní pomáhat s námi.